تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٠٩ |
موضوع مقاله:  دانش و زندگی
نوع مقاله :  متفرقه
 
 
   
خلاقیت و سلامت

 

در محیط منزل یا محل کار خود و یا هرجای دیگر میتوانید خلاق باشید و با خلاقیت خود به سلامتی خودتان و اطرافیانتان نیز اهمیت دهید. شاید با اجرای روشهای زیر بتوانید در حفظ سلامت و جلوگیری از ابتلا به انواع بیماریها مؤثر باشید.

*سوزاندن کندر

در خانه کندر بسوزانید. تحقیقات ثابت کرده دود کندر یک مسکن طبیعی برای رفع اضطراب، افسردگی و سردرد است. همچنین دود کندر نشاط آور، تقویت کننده حافظه، تمرکز و خلاقیت بوده و ضد عفـــونی کننده هواست.

*سالم ماندن ترشی

برای اینکه بتوانیم از زود خراب شدن ترشی جلوگیری کنیم کافی است از ملاقه استیل برای برداشتن ترشی از ظرفش استفاده نکنید. ملاقه یا قاشق استیل باعث زود خراب شدن ترشی میشود.

*پوست پرتقال

پوست پرتقالها را دور نریزید. آنها را خشک کنید و به جای مواد آتش زا استفاده کنید. پوست پرتقال به علت ترکیبات روغنیاش به راحتی آتش میگیرد و به علاوه بوی خوشی هم در فضا پخش میکند.

از پرتقال بریده شده نیز در داخل یخچال میتوان برای از بین بردن بوی نامطبوع استفاده کرد.

*پخت گوشت

برای اینکه گوشت هنگام پخت سفت نشود بهتر است بدانید که اگر آب گوشت را قبل از پخت بگیرید، گوشت هنگام پختن، بخصوص به شیوه بیفتک، کمتر سفت میشود.

*طبخ کباب کوبیده

برای پخت کباب کوبیده پیاز باید خوب چرخ و آب آن گرفته شود؛ برای گرفتن آب پیاز از یک پارچه نخی استفاده کنید. سپس پیاز را با مقداری زعفران، فلفل و نمک همراه با گوشت خوب ورز دهید.

*پخت ماهی

قبل از اینکه ماهی را داخل فر و یا روی گریل بگذارید زیر آن یک لایه لیمو قرار دهید، توری مخصوص کباب و سینی فر هیچوقت نخواهند سوخت.

*زردچوبه

اگر داخل آب در حال جوش ماکارونی و لازانیا زردچوبه بریزید، باعث میشود مواد شما به هم نچسبند. زردچوبه برای خوشرنگکردن برنج، میگو، پلو و کلمپلو و لوبیاپلو هم بسیار مناسب است.

*رنگ دهی زعفران

برای رنگدهی بهتر زعفران در یک استکان زعفران ساییده بریزید و ٢ قاشق غذاخوری آب جوش به آن اضافه کنید. بعد از آبکش کردن برنج استکان را در برنج فرو ببرید و دمکنی را روی قابلمه بگذارید.

*جلوگیری از پخش بوی غذا در خانه

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چطور میتوانید مانع پخش شدنِ بوی غذای سرخ کرده در فضای خانه بشوید؟

برای این منظور کافی است کنار اجاق گاز یک شمع روشن کنید، شمع مانع پخش شدن بوی غذا در خانه میشود و همین اثر را روی بوی سیگار هم دارد.

*کپک سرکه و آبغوره

برای جلوگیری از کپک زدن سرکه و آبغوره باید از آنها در ظرفی مراقبت کنید که هوا نداشته باشد؛ بنابراین آنها را در ظرفی بریزید که اندازه آنها باشد و فضای خالی درآن وجود نداشته باشد.

*تشخیص مرغوبیت روغن

برای آنکه بفهمید روغنی که مصرف میکنید کیفیت دارد یا نه باید موقع سرخ کردن سبزی با روغن، یک حبه سیر درون آن بیندازید، اگر رنگش قرمز شد، میزان مسمومیت آن روغن بسیار بالاست واگر سفید ماند مرغوب است.

*فریز کردن ماهی

اگر قصد دارید ماهی را بیش از یک روز فریز کنید، آن را کاملا با نمک و زردچوبه آغشته و بعد فریز کنید.

*رفع بوی ماهی از دست

بعد از پاک کردن ماهی یا میگو میتوان برای از بین رفتن بوی بد دست از برگ درخت نارنج و یا مقداری آبلیمو استفاده کرد.

*لیمو عمانی

لیمو عمانی موجود در غذا را نخورید. لیمو عمانی در زمان طبخ، مواد مضر و زائد غذا را همانند اسفنـــج جذب میکند و مصرف آن به هیچ وجه توصیه نمیشود.

 
     
  منبع مقاله:  هگمتانه  
     
 
 
    پایگاه اطلاع رسانی مقالات و نوشته های شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان