تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/٢۶ |
موضوع مقاله:  جامعه
نوع مقاله :  متفرقه
 
 
   
سوغات همدان، خوشمزه‌هايي از پايتخت تاريخ و تمدن

 

 

در اين بخش به معرفي سوغات خوشمزه همدان ميپردازيم.

١- باسلوق

باسلوق نام شيريني خوشمزهاي است که در برخي شهرهاي ايران شهرت خاصي دارد. در همدان ميتوانيد نوع مرغوب آن را در ملاير بيابيد. در طبخ اين شيريني از دوشاب (شيره انگور)، نشاسته، مغز بادام يا مغز هسته ي شيرين زردآلو و ادويه استفاده ميگردد. پوست مغز بادام يا هسته زردآلو را پس خيس کردن در آب جوش ميکنند و پس از چيدن در نخهاي مخصوص آن را آويزان ميکنند تا خشک شود. دوشاب را ميجوشانند تا يک سوم از آن تبخير شود و سپس با نشاسته مخلوطش ميکنند. نخها را در اين ترکيب فرو ميبرند و دوباره آويزان ميکنند. بعد از گذشت نيم ساعت مجددا نخها را به ترکيب آغشته ميکنند و آنها را آويزان ميکنند. پس از يک ماه نخها را پايين ميآورند و باسلوقها را جدا ميکنند. آنها را در يک ظرف چوبي ميچينند و در يک مکان مرطوب قرار ميدهند تا شکرک بزند و آماده استفاده شود.

نوع خاصي از باسلوق وجود دارد که سجوق خوانده ميشود. باسلوق را به جاي چيدن بر روي نخ، گرد کرده داخلش مغز گردو ميگذارند و در ظروف سفالي ميچينند تا شکرک بياورد. اين نوع را سجوق مينامند.

٢- حلوا زرده

حلوازرده دسر شيريني است که ظاهري شبيه به فرني دارد اما رنگ آن متمايل به نارنجي و غلظت آن بيشتر است. اين دسر بسيار مقوي سرشار از انرژي ميباشد. زرده تخم مرغ، شکر، نشاسته، زعفران، گلاب و روغن مواد اوليه ي حلوا زرده را تشکيل ميدهند و در نوع صنعتي آن آرد برنج نيز به کار ميرود

٣- انگشت پيچ

از ترکيب سفيده تخم مرغ، گلاب، شکر و آب محصول خوشمزهاي به دست ميآيد که بين ١٠٠ تا ١٣٠ سال قدمت دارد. اين ترکيب را آنقدر هم ميزنند تا ترکيب سفتي شبيه عسل به دست آيد. زردههايي که از تهيه ي اين محصول باقي ميماند در طبخ حلوا زرده استفاده ميگردد.

لغت انگشت پيچ به طور کلي به هر چيز غليظ و بستهاي که دور انگشت ميپيچد، مانند عسل و شيره انگور، اطلاق ميگردد. انگشت پيچ ميتواند به صورت حلوا نيز تهيه شود که در تهيه ي آن از قند، زاج سفيد، تخممرغ، عرق بيدمشک، آبليمو و هل استفاده ميگردد. ممکن است از ترکيب موادي که خاصيت دارويي دارند نيز انگشت پيچ دارويي درست کنند.

۴- آبنبات قيچي

آبنبات قيچي يکي از شکلاتهاي سنتي است که در همدان تهيه ميشود. اين آبنبات از ترکيب شکر، روغن، آب و زعفران درست ميشود. گاهي مغزهاي مختلف يا طعم دهندههاي ديگري نيز به ترکيب آن اضافه ميگرد

۵- نان کماج

در سفر به همدان چشيدن طعم کماج را از دست ندهيد چرا که اين نان يکي از شيرينيهاي قديمي اين شهر است و کمتر کسي ميتواند به راحتي از کنار آن بگذرد. آرد و شکر و آب مواد اصلي تشکيل دهنده ي آن هستند و گردو و دارچين نيز در داخل نان استفاده ميشود.

۶- برساق

برساق نام يکي از شيرينيهاي سنتي همدان است که در استانهاي کرمانشاه و کردستان نيز يافت ميشود. در تهيه ي اين نان شيريني، آرد، شکر، روغن حيواني، زردچوبه، شير، پودر گردو، پودر توت خشک، پودر دارچين، رازيانه و زرده تخم مرغ به کار ميرود

٨- نان شيرمال

شيرمال نان سنتي خوشمزهاي است که در بسياري نقاط ايران يافت ميشود اما در همدان نقش سوغات اين استان را نيز دارد. شير، گلاب، آب، زعفران، شکر و هل مواد تشکيل دهنده ي آن هستند.

٩- نقل

نقل يکي از شيرينيهاي سنتي ايران است که در بسياري از مناطق رواج دارد. اين شيريني در همدان نيز يافت ميشود و ميتواند تجربه ي شيريني براي شما رقم بزند

١٠- حلوا ارده

حلوا ارده که بيشتر در سفرههاي صبحانه ديده ميشود از  ارده، شکر، تخممرغ، هل، کنجد بريان سابيده (ارده) وچوبک تشکيل ميگردد. اين محصول بسيار مقوي است و انرژي زيادي را به بدن ميرساند

١١- حلوا لوزي

نوع خاصي از حلوا در همدان درست ميشود که به دليل برش آن به شکل لوزي به حلوا لوزي شهرت دارد. آرد برنج، مغز گردو، سبوس گندم، عسل و زعفران موادي هستند که در طبخ اين شيريني به کار ميروند.

١٢- سنل

آرد بوداده، روغن، شکر، بيسکويت، زنجبيل، جوز ودارچين مواد تشکيل دهنده ي شيريني خوشمزهاي هستند که سنل يا صنل نام دارد. نوع مرغوب اين شيرني را ميتوانيد در نهاوند پيدا کنيد.

١٣- چاي بغدادي

 چاي بغدادي يکي از محصولات ويژه همدان است که مزه ي دارچين و زنجبيل آن بسيار محسوس است. وجود گياهان و عرقيات دارويي در آن باعث ميشود تا ارزش غذايي و دارويي فراواني پيدا کند. استفاده از زنجبيل , دارچين, هل و ميخک، طبع بسيار گرمي به اين شيريني بخشيده است.

 
     
  منبع مقاله:  هگمتانه  
     
 
 
    پایگاه اطلاع رسانی مقالات و نوشته های شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان